Piękny lakier, brak rys, hologramów i zmatowień. Nawet bardzo stare samochody, wręcz okazy muzealne mogą wyglądać jakby dopiero zostały wyprodukowane.

Piękny i zdrowy lakier nie jest przywilejem tylko nowych pojazdów, które niedawno opuściły fabrykę czy salon. Konserwacja karoserii może być wykonana niemal każdemu samochodowi, a właściciel będzie mógł cieszyć się z olśniewających efektów.

Zastanawiasz się czy ta usługa jest dla Ciebie? Sprawdź informacje, które dla Ciebie przygotowaliśmy o auto detailingu!

Czym jest autodetailing i na czym polega?

Autodetailing jest działaniem wykonywanym przez specjalistów, które ma na celu renowację oraz zabezpieczenia wnętrza i zewnętrza pojazdu. Niekiedy trwa on kilka dni, ponieważ nałożone kosmetyki muszą zacząć działać. Podczas całego procesu, specjaliści wykonują szereg prac, które mają na celu doprowadzenie samochodu do stanu pokazowego, czyli nienagannego wygląd wizualnego. W zależności od dostępnych w salonie środków oraz pakietów możliwe jest także zabezpieczenie lakieru na przyszłe lata specjalnymi powłokami. Najtrwalsze zabezpieczenie, to to ceramiczne. Również trwałe, ale także i tańsze rozwiązanie, to nałożenie specjalnej ochronnej folii.

Podczas wizyty w salonie samochód przejdzie gruntowne mycie. Wnętrze, a także zewnętrze, w tym felgi i szyby zostaną dokładnie umyte. Specjaliści także wypolerują lakier oraz nałożą kosmetyki, które będą chroniły karoserię w przyszłości. Dzięki skorzystaniu z car detailingu z lakieru znikną drobne ryski, przebarwienia, hologramy i zmatowienia, które w oczywisty sposób mogą powodować niezadowalający wygląd twojego samochodu. Autodetailig przywróci Twojemu pojazdowi dawny blask!

Kiedy warto zdecydować się na car detailing?

Każdy właściciel samochodu chce, aby jego pojazd służył jak najdłużej i dobrze się prezentował. Nic dziwnego, przecież samochód nie jest przedmiotem tanim. Zarysowania, odpryski czy inne niewielkie uszkodzenia mogą nie tylko powodować frustrację właściciela, ale także zaniżają wartość rynkową samochodu. Im bardziej zadbany samochód, tym wyższa będzie jego cena podczas sprzedaży.

Na car detailing powinni zdecydować się wszyscy którzy:

  • Chcą, aby ich samochód wyglądał dobrze i i dłużej służył;
  • marzą o tym, by samochód nie posiadał zmatowień i hologramów;
  • chcą sprzedać swój pojazd i podnieść jego wartość rynkową;
  • chcą mieć czyste wnętrze i dobrze zabezpieczone elementy plastikowe;
  • chcą, aby pojazd nie tracił na swoim wyglądzie przez mikrorysy.

Podczas detailingu samochodowego pozbędziesz się rys na lakierze samochodowym (w zależności od ich wielkości – nie wszystkie da się wypolerować), będziesz miał czyste i niezmatowione lampy i elementy plastikowe. Ponadto możesz zabezpieczyć karoserię na przyszłe lata i znacznie poprawić wygląd auta.

Detailing zewnętrzny krok po kroku

Dzięki autodetailingowi Twój samochód może zacząć wyglądać jak nowy.

Na samym początku specjaliści, przy użyciu specjalnych kosmetyków, umyją reflektory, felgi i szyby. Ponadto nałożą specjalne preparaty, dzięki którym poprawi się widoczność oraz woda nie będzie osiadać na oknach, a zacznie swobodnie spływać.

W zależności od Twojego wyboru i pakietu, zostanie wykonana korekta lakieru poprzedzona jego myciem przy użyciu miękkich szmatek i kosmetyków, a następnie samochód będzie wypolerowany. Dzięki temu znikną przebarwienia, zmatowienia oraz mikrorysy, które pod słońce dają efekt hologramów.

Na sam koniec wizyty w salonie na karoserię może zostać nałożona powłoka ochronna. Dzięki powłoce ochronnej, ceramicznej lub folii, będziesz mógł cieszyć się pięknie wyglądającym lakierem twojego auta dłużej. Powłoka ceramiczna to kilka lat zabezpieczenia i nienagannie wyglądającego samochodu. Profesjonalna kosmetyka to pewność, że zamiast uszkodzeń (nawet tych niewidocznych), będziesz mógł cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem auta.

Detailing zewnętrzny i wewnętrzny – dlaczego warto się zdecydować?

Sam wygląd to nie wszystko. Choć detailing ma również na celu poprawienie wyglądu samochodu, to w salonie masz możliwość przede wszystkim zabezpieczenia swojego pojazdu przed niszczeniem, a w konsekwencji będziesz mógł go dłużej eksploatować. Ponadto na elementach plastikowych przestanie osiadać kurz, a jego wytarcie będzie proste, ponieważ używane przez specjalistów kosmetyki mają na celu utworzenie specjalnej warstwy, która będzie chroniła przed osiadaniem kurzu. Detailing to także czyszczenie miejsc trudno dostępnych, które podczas zwykłej wizyty na myjni samochodowej mogą zostać pominięte. Jak wiadomo sól drogowa, asfalt i wytrącenia metaliczne powstałe podczas hamowania są przyczyną szybszego niszczenia się lakieru oraz różnych elementów samochodu.

Decydując się na kompleksową usługę zyskujesz pewność, że pojazd jest zabezpieczony oraz jego wygląd będzie cieszył oko, nawet najbardziej wymagającego klienta.