Skórzana tapicerka w samochodach dodaje luksusu i wyglądu klasy premium. Jak o nią zadbać?

Skórzana tapicerka w samochodach dodaje luksusu i wyglądu klasy premium. Jest również bardzo trwała – nawet przez kilka lat prezentuje się nienagannie. Niewielu jednak właścicieli samochodów wie, że, aby zachować jej piękno, tapicerka wymaga konserwacji znacznie częściej niż inne materiały.

Warto więc wiedzieć, jak pielęgnować tapicerkę skórzaną, aby unikać przebarwień, uszkodzeń i zachować jej zdrowy wygląd przez cały okres eksploatacji samochodu.

Dlaczego skórzana tapicerka wymaga regularnej pielęgnacji?

Skórzana tapicerka w samochodzie, jest wygodna i dodaje stylu. Skóra musi być regularnie pielęgnowana przy użyciu odżywki do skóry lub kremu, aby była miękka i elastyczna. Zapobiegnie to jej wysychaniu i pękaniu. Dodatkowo, brud i rozlane płyny należy szybko wytrzeć wilgotną szmatką, zanim zdążą wniknąć we włókna skóry. Regularne odkurzanie części skórzanych pomaga również w usunięciu cząsteczek kurzu, które mogłyby uszkodzić włókna. Podejmując te proste kroki, możesz być niemal pewien, że zadbasz o wnętrze swojego pojazdu należycie.

Czyszczenie skóry w samochodzie krok po kroku

Na samym początku należy dokładnie odkurzyć wszystkie elementy tapicerki. Warto pamiętać, że trzeba również użyć końcówki dedykowanej dla szczelin i zagłębień, do których podstawowa końcówka mogłaby nie dotrzeć. Usunięcie drobin piasku i kurzu eliminuje ryzyko mikrouszkodzeń powstających podczas siedzenia.

Po dokładnym odkurzeniu czas na usunięcie drobinek i zabrudzeń, które zostały pominięte przez odkurzacz. Użyj do tego lekko zwilżonej ściereczki. Zwróć uwagę na to, aby nie była zbyt wilgotna, ponieważ skóra mogłaby się uszkodzić a czas schnięcia mógłby być znacznie wydłużony.

Po wstępnym czyszczeniu czas na dobór odpowiednich preparatów. Przed zakupem jakiegokolwiek kremu czy płynu warto sprawdzić, czy obicie jest wykonane z eko skóry, czyli materiału syntetycznego, czy ze skóry zwierzęcej. Bardzo częstym zabiegiem jest miksowanie tych dwóch rodzajów w zależności od elementu.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie powierzchni: gładka, porowata, czy zamszowa?

Dostępne są również produkty uniwersalne, więc jeśli wybór Cię przerasta, możesz skorzystać właśnie z nich.

Po wykonaniu czyszczenia wstępnego i wyborze preparatu czas na pokrycie nim tapicerki. Na miękką szmatkę zaaplikuj niewielką ilość kosmetyku. Następnie wetrzyj go w skórę na niewielkim obszarze. Powtarzaj tę czynność aż pokryjesz wszystkie fotele.

ceramik-technik.eu_tapicerka_w_samochodzie

Jak dbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie?

Czynności powinno się wykonywać przynajmniej raz na trzy miesiące. Najrzadziej raz na pół roku. Choć skórzana tapicerka w samochodzie wygląda bardzo efektownie to wymaga ona większej pielęgnacji niż typowe, materiałowe siedzenia.

Na szczęście nie jesteś skazany na samodzielne pielęgnowanie swojego samochodu. Skórę w aucie możesz wyczyścić i nałożyć na nią odpowiednie preparaty w salonie car detailingowym.

Skorzystanie z usług salonu to przede wszystkim bezpieczeństwo użycia odpowiednich kosmetyków, dokładnego wyczyszczenia skórzanych foteli i pielęgnacja tapicerki na najwyższym poziomie.

Wystarczy, że samodzielnie będziesz odkurzał i przecierał wilgotną szmatką obicia, a dwa razy w roku zawieziesz swoje auto na prawdziwe spa w naszym salonie.

Aby należycie konserwować skórę w samo chanie i dbać o tapicerkę skórzaną trzeba mieć sporo wolnego czasu. Zabiegi pielęgnacyjne, nakładanie powłoki ochronnej na karoserię samochodu i dokładne jego zabezpieczenie to nasza specjalność. Przyjedź i sam się przekonaj, że odpowiednia pielęgnacja postawi Twoje auto…na koła!

Chcesz utrzymać auto w idealnym stanie?Interesuje Cię poprawa jego stanu?

Sprawdź ofertę car detailingu Ceramik Technik: