Nieprawidłowe mycie auta czy losowe niechciane interakcje. Jak unikać rys i cieszyć się wyglądem auta?

Eksploatacja pojazdu, mycie i nieodpowiednia pielęgnacja lakieru, może skutkować powstawaniem różnych uszkodzeń i zarysowań. Nieciekawie wyglądające poblaski, odpryski i defekty to zmora każdego miłośnika motoryzacji i większości właścicieli pojazdów – szczególnie tych droższych samochodów. Dbanie o auto jest naturalne, jednak nie każdy wie, że używanie nieodpowiednich kosmetyków czy wizyty w tańszej, ale gorszej jakości myjni automatycznej, może przynieść odwrotny efekt.

Myjnia ręczna i automatyczna

Podczas korzystania z myjni automatycznej istnieje ryzyko, że szczotki pozostawią niewielkie rysy i zadrapania, które nie zawsze są widoczne gołym okiem. Jest to spowodowane zanieczyszczeni – kamyczkami czy niewielkimi drobinkami piasku, które osiadają na włosiu po innych autach. Nie jest możliwe upewnienie się, że szczotki obrotowe są w zupełności czyste. Niektóre twarde elementy są tak małe i niewielkie, że nawet ich płukanie na niewiele się zdaje.

Czyszczenie ręczne również może powodować niewielkie uszkodzenia. Korzystając z niego, warto wiedzieć, że lanca powinna pozostawać w odległości nie mniejszej nie 30 centymetrów od pojazdu. Ponadto nie powinno się kierować strumienia wody punktowo, a kosmetyki czy wosk zawsze nakładać od górnej części do dolnej, tak, aby nie dopuścić do tworzenia się zacieków. Dobrze jest także wykorzystać wszystkie programy, włącznie z woskowaniem. Dzięki temu na pojeździe utworzy się warstwa hydrofobowa, czyli taka po której spłyną pozostałości wody. Warto pamiętać, że osuszanie pojazdu zapobiegnie ponownemu nagromadzeniu pyłków i powstaniu zacieków.

Kosmetyki samochodowe

Podczas samodzielnego czyszczenia samochodu należy pamiętać o odpowiednim dobraniu kosmetyków. Wykorzystanie chemii gospodarczej lub produktów niededykowanych do czyszczenia i ochrony lakieru może przynieść skutki odwrotne do zamierzonych – trwałe uszkodzenie lakieru i jeszcze wyższe koszty renowacji. Decydując się więc na mycie pojazdu we własnym zakresie, wybierz profesjonalne i dedykowane produkty.

Jeśli chcesz mieć pewność, że karoseria zostanie fachowo zabezpieczona, skorzystaj z car detalingu. W specjalnym salonie usługa zostanie przeprowadzona kompleksowo, dzięki czemu pojazd nie tylko odzyska dawny blask, ale także zyska wysoką ochronę. Tylko salon car detailing przeprowadzi proces czyszczenia w profesjonalny i bezpieczny sposób.

Uszkodzenia mechaniczne

Nie ma kierowców idealnych. Niestety. Każdy popełnia błędy i ma prawo do nieuwagi. Słupek, murek, inny pojazd. Czasem nawet zdenerwowany sąsiad lub niesforne dziecko. Bardzo często zdarza się, że niegroźne muśnięcie wygląda źle i irytuje właściciela. Warto pamiętać, że większe rysy wymagają zabezpieczenia karoserii. Deszcze, sól drogowa i zmienne warunki atmosferyczne mogą powodować szybką korozję i coraz większe odpryski. Przy głębszych uszkodzeniach warto jak najszybciej zabezpieczyć rysę, nawet doraźnie, aby zmiana się nie powiększała.

Kompleksowa usługa auto detailingu – dla kogo?

Car detailing to nie tylko polerowanie czy korekta lakieru. Zazwyczaj w ofercie znajduje się także mycie wnętrza pojazdu oraz, często zapominanych, felg. Decydując się na wizytę w auto klinice, otrzymasz usługę na najwyższym poziomie – zadbane będzie wnętrze, jak i karoseria. Skórzane fotele wymagają specjalnej opieki. W ofercie salonów znajduje się także czyszczenie i impregnacja tapicerki skórzanej , szyb, nadwozia i podwozia.

Na kompleksowe czyszczenie decydują się także właściciele pojazdów zabytkowych. To właśnie auto spa sprawia, że większość muzealnych eksponatów jest zachowanych w tak świetnym stanie. Chcąc także zachować nienaganny wygląd i trwałość lakieru, możesz zdecydować się na nałożenie folii lub powłoki ceramicznej. Takie zabezpieczenie uchroni pojazd przed zmatowieniami i hologramami na kilka przyszłych lat.

Chcesz utrzymać auto w idealnym stanie?Interesuje Cię poprawa jego stanu?

Sprawdź ofertę car detailingu Ceramik Technik: