Czy wiesz, że lakier podczas nieodpowiedniego czyszczenia może się zniszczyć lub całkowicie uszkodzić?

Święta, wyjazd, a czasem zwyczajnie chęć posiadania czystego pojazdu. Mycie samochodu na myjni to bardzo popularny, szybki i stosunkowo tani sposób na pozbycie się kurzu i opadów na karoserii samochodu. Czy wiesz, że lakier podczas nieodpowiedniego czyszczenia może się zniszczyć lub całkowicie uszkodzić? Każdy samochód posiada lakier, który przy korzystaniu z samochodu może ulec uszkodzeniu. Sprzyja temu zima oraz osadzającą się na podwoziu sól drogowa. Często wizyta na myjni nie wystarczy, by dokładnie usunąć te zanieczyszczenia. Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób najlepiej dbać o karoserię swojego pojazdu? Poznaj najważniejsze informacje i błędy popełniane przy czyszczeniu samochodu!

Autodetailing czy myjnia samochodowa?

Korzystanie z myjni samochodowej jest tanie, szybkie i przynosi całkiem zadowalające efekty wizualne. Oczywiście poprzez umycie znacząco poprawia się wygląd samochodu. Niestety, wielu kierowców decyduje się tylko na kilka pierwszych programów, pomijając woskowanie czy mycie gorącą wodą. To błąd! Choć zabrudzenia i resztki owadów znikną, mogą pojawić się zacieki, a konieczność ponownego skorzystania z myjni może nadejść szybciej niż się spodziewasz. W zależności od zaawansowania, myjnie samochodowe oferują podstawowe mycie oraz nabłyszczanie i woskowanie. Warto więc korzystać z każdego z tych programów. Woskowanie pomaga wodzie spłynąć, dzięki czemu kurz znajdujący się w powietrzu nie osiada ponownie w kropelkach wody. Tworzy się także prowizoryczna warstwa ochronna.

Niektórzy właściciele samochodów, decydują się na skorzystanie z myjni automatycznej, czyli takiej, która wszystkie czynności wykonuje sama. Choć niewielu wie, szczotki mogą powodować powstawanie mikrorys oraz uszkodzeń, które w słońcu będą tworzyły tzw. hologramy i zmatowienia.

Decydując się na oddanie auta w ręce profesjonalistów, masz pewność, że użyte zostaną odpowiednie kosmetyki, a lakier nie zostanie uszkodzony. Zazwyczaj w podstawowych usługach auto detailngu jest polerowanie lakieru. Wszystkie zmatowienia, hologramy czy drobne ryski znikną. Auto detailing to szereg zabiegów pielęgnacyjnych nie tylko karoserii, ale także podwozia, szyb i felg i trudno dostępnych miejsc. Ponadto, elementy plastikowe w samochodzie zostaną wytarte miękką szmatką nasączoną odpowiednim płynem, który tworzy barierę przeciwko osadzaniu się kurzu. Auto spa przywróci dawny blask twojego samochodu!

Auto spa – dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów?

Chciałbyś, aby Twój samochód wyglądał jakby wyjechał z salonu? Może chodzi Ci po głowie najlepsze zabezpieczenie lakieru, aby pojazd wyglądał elegancko przez kilka lat? A może zwyczajnie chcesz wykonać kompleksową konserwację? Auto detailing jest dla Ciebie!

Pierwszą i najważniejsza zaletą usług auto detailingu jest bezpieczeństwo. Korzystając z automatycznej myjni czy tej ręcznej możesz uszkodzić swój pojazd. Choć na pierwszy rzut oka będzie wyglądał na czysty i zabezpieczony, to na lakierze mogą pozostawać mikrorysy. Studio detailingowe to miejsce, w którym używane są profesjonalne produkty, często nieszkodzące środowisku. Ponadto, poza myciem możesz zabezpieczyć całą karoserię na kolejnych kilka lat. Dzięki zastosowaniu powłok ceramicznych czy folii, na pojeździe nie powstaną mikrorysy czy hologramy. Ponadto mycie detailingowe to możliwość skorzystania z prania tapicerki, czyszczenia nadkoli i kokpitu. Oddając samochód w ręce profesjonalistów nie musisz się o nic martwić! Choć konserwacja trwa dłużej, jej efekty będą znacznie lepsze niż na zwykłej myjni!

Detailing krok po kroku

Zastanawiasz się jak wygląda detailing krok po kroku? Chcesz wiedzieć czy to skomplikowana procedura? Dowiedz się jak wygląda cała procedura!

  1. Mycie wstępne – w tym kroku usuwana jest smoła, resztki asfaltu oraz osady. Po dokładnym oczyszczeniu wszystkich zabrudzeń, lakier przecierany jest ściereczką z mikrofibry.
  2. Po oczyszczeniu lakieru następuje usunięcie zarysowań i polerowanie.
  3. W zależności od wybranej opcji, specjaliści umyją i wyczyszczą wnętrze samochodu. W niektórych przypadkach będzie to pranie tapicerek, w innych, wyłącznie przetarcie kokpitu i elementów plastikowych szmatką z naniesionymi preparatami ochronnymi.
  4. Po czyszczeniu czas na wosk. Będzie on zabezpieczał lakier i nada mu blask.
  5. Jeśli zdecydowałeś się na nałożenie powłoki ochronnej – stanie się to zwykle na samym końcu.

Pamiętaj, że wszystkie działania wykonywane są przy użyciu wysokiej jakości kosmetyków samochodowych. Ponadto detailing wnętrza pozwoli na zabezpieczenie wszystkich elementów przed osadzaniem się kurzu. Czy warto skorzystać z dokładnego mycia w auto spa? Jeśli zależy Ci na pięknym wyglądzie i zabezpieczeniu auta, to zdecydowanie tak! Myjnia a auto detailing, to dwa różne światy!

Chcesz utrzymać auto w idealnym stanie?Interesuje Cię poprawa jego stanu?

Sprawdź ofertę car detailingu Ceramik Technik: