Czym dokładnie są powłoki ceramiczne? Do czego służą? Czy warto je stosować? Odpowiadamy na te i wiele innych pytań.

Powłoki ceramiczne

W branży motoryzacyjnej ostatnio coraz częściej słyszy się o powłokach ceramicznych. Ten temat, dość rozpowszechniony, budzi jednak wiele pytań i wątpliwości. Czym dokładnie są powłoki ceramiczne? Do czego służą? Jak i czy warto je stosować? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w poniższym artykule.

Skład powłoki ceramicznej

Głównymi składnikami powłoki ceramicznej, nazywanej również powłoką kwarcową, są kwarc, krzemionka SiO2 oraz żywica polimerowa. Dodatkowym komponentem są rozpuszczalniki, które producenci powłok stosują według własnych receptur.

Powłoka ceramiczna w butelce?

Powłoka ceramiczna ma formę płynną i jest sprzedawana w … butelkach o pojemności 30 lub 50 ml. Przed podjęciem decyzji o zakupie, należy dokładnie sprawdzić, na co się decydujemy, gdyż powłoka powłoce nierówna. Różnią się one między sobą m.in. wytrzymałością. Są powłoki, które należy odnawiać co 6 miesięcy. Te bardziej wytrzymałe można aplikować nawet na 10 lat. Powłoki są stosowane na różnych powierzchniach. Niektóre świetnie zabezpieczą lakier lub szyby, inne doskonale przykryją elementy metalowe i skórzane.

Do czego potrzebna Ci powłoka ceramiczna?

Powłoka ceramiczna działa jak tarcza, która chroni lakier Twojego samochodu przed czynnikami zewnętrznymi. Uszkodzenia, zła pielęgnacja, promienie UV, sól drogowa, a nawet ptasie odchody czy komary niszczą lakier, w wyniku czego Twoje auto nie tylko źle wygląda. Grozi mu także korozja. Powłoka ceramiczna to skuteczna warstwa ochronna dla lakieru samochodowego. Nie do pominięcia jest również aspekt wizualny: powłoka pogłębia kolor lakieru i dodaje mu blasku. Samochód łatwiej utrzymać w czystości, dzięki właściwościom hydrofobowym, które odpowiadają za to, by brud nie przywierał do powierzchni. Pielęgnacja auta z powłoką jest dużo łatwiejsza, a wizyty w myjni znacznie rzadsze.

Czy to dobre rozwiązanie?

Zdecydowanie TAK! Jeśli zależy Ci na trwałości lakieru, lubisz mieć czysty samochód, który dodatkowo świetnie się prezentuje i nie wymaga częstych wizyt w myjni, to powłoka ceramiczna jest doskonałym sposobem na utrzymanie auta w świetnym stanie.

Kto może wykonać usługę nałożenia powłoki ceramicznej?

Sprawdź ofertę powłok ceramicznych Ceramik Technik Car Detailing >

Chcesz utrzymać auto w idealnym stanie?Interesuje Cię poprawa jego stanu?

Sprawdź ofertę car detailingu Ceramik Technik: