Bezpieczna dla lakieru i doceniana przez kierowców

Aktywna piana jest preparatem, który skutecznie rozpuszcza kurz, błoto oraz inne zabrudzenia, które znajdują się na karoserii samochodu. Jedną z najważniejszych jej cech jest bezpieczeństwo dla lakieru samochodowego. Czy jednak warto myć pojazd aktywną pianą? Jak wybrać najlepszy produkt oraz jak go używać? W jaki sposób aplikować skoncentrowany preparat za pomocą pianownicy?

Czym jest aktywna piana do mycia samochodu?

Aktywna piana to skoncentrowany preparat, który skutecznie usuwa brud osadzający się na samochodzie. Podczas eksploatacji pojazdu, szczególnie w zimie czy podczas deszczy, samochody szybko się brudzą. Błoto, roztopiony śnieg i sól drogowa. Wszystkie te czynniki powodują konieczność mycia auta, szczególnie, że niektóre czynniki mogą powodować uszkodzenia karoserii. Na wielu myjniach udostępniona została możliwość nakładania aktywnej piany. Dzięki zastosowaniu specjalnej pianownicy, wyrzucana pod ciśnieniem nie uszkadza karoserii.

Piany używa się do mycia wstępnego, podczas którego wszystkie zalegające zabrudzenia zostają zmiękczone, dzięki czemu czyszczenie wysokociśnieniowe może okazać się bardziej skuteczne. Oprócz aktywnej piany warto stosować wszystkie programy do mycia, ponieważ tylko w ten sposób osiągnie się największą skuteczność mycia i ochronę.

Jak wybrać aktywną pianę?

Jeśli nie czujesz się specjalistą, wato abyś szukając produktu kierował się przede wszystkim wygodą i szerokimi możliwościami zastosowania. Preparat powinien usuwać wszelkie zanieczyszczenia oleiste, pyłowe, emisyjne oraz organiczne. Dzięki temu będziesz miał pewność, że auto nie zostanie oczyszczone wyłącznie z kurzu, ale także z zabrudzeń, które nie są tak dobrze widoczne.

Dobrze jest również kupić produkt, który będzie gotowy do użytku zaraz po podłączeniu pianownicy. Wówczas nie będziesz musiał się martwić ustalaniem proporcji, rozcieńczaniem i martwić ewentualnymi błędami.

Bardzo ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze aktywnej piany jest jej potencjalna szkodliwość. Jeśli preparat w swoim składzie zawiera składniki, które mogą toksycznie wpływać na środowisko lub użytkownika, lepiej jest odstąpić od zakupu takiego produktu. Wszystkie informacje o produkcie można sprawdzić w opisie lub etykiecie.

Jak używać piany aktywnej?

Stosowanie piany na myjni samochodowej jest proste. W lancach znajduje się już gotowy preparat do usuwania zabrudzeń, dzięki czemu nie musisz się martwić jej samodzielnym przygotowaniem. Po myciu felg oraz czyszczeniu wstępnym wystarczy włączyć progam „piana aktywna”. Ze specjalnie przygotowanej lancy zostanie wyrzucona piana.

Nakładając ją na pojazd należy pamiętać o tym, aby wykonywać to poprawnie. Mycie pianą należy rozpocząć od dołu pojazdu, stopniowo przechodząc ku dachowi poziomymi ruchami. Po nałożeniu środka czeszącego na samochód dobrze jest odczekać dwie minuty, aby substancje czynne znajdujące się w preparacie mogły zacząć rozpuszczać zabrudzenia.

Jeśli chcesz używać piany samodzielnie, wówczas musisz się przygotować. Przede wszystkim przydatne mogą okazać się następujące akcesoria:

  • myjka ciśnieniowa;
  • pianownica;
  • preparat do wytworzenia aktywnej piany.

Po przygotowaniu środka czyszczącego wystarczy wlać go myjki ciśnieniowej, podłączyć lancę i zacząć nakładać pianę od dolnej części samochodu.

Pamiętaj! Zwróć uwagę na preparat, aby nie zawierał substancji toksycznych dla środowiska i człowieka, a także nie wymagał dodatkowego rozcieńczania.

Czy warto używać piany aktywnej?

Używanie aktywnej piany do czyszczenia samochodu jest bardzo dobrym sposobem na pozbycie się zanieczyszczeń powstałych podczas normalnej eksploatacji pojazdu. Gotowy na myjni roztwór jest zwykle przygotowany tak, aby mycie karoserii przybiegało kompleksowo. Wybierając się więc na myjnię skorzystaj z tej opcji. Pamiętaj jednak, aby nałożenie środka poprzedzić myciem felg oraz myciem wstępnym.

Chcesz utrzymać auto w idealnym stanie?Interesuje Cię poprawa jego stanu?

Sprawdź ofertę car detailingu Ceramik Technik: