PROMOCJA! ATRAKCYJNE PAKIETY FULL CAR SPA SPRAWDŹ>

Folie ochronne PPF

Najlepsza i najtrwalsza ochrona lakieru Twojego samochodu

Ochrona folią bezbarwną to druga pod względem popularności wybierana u nas usługa. Jak pewnie wiecie folia przede wszystkim chroni przed zadrapaniami, ale ze względu na wszechstronność, chroni również samochód przed drobnymi szkodami parkingowymi i solą drogową, dzięki czemu Twój pojazd dłużej pozostaje nieskazitelny.

Basic

Ma on za zadanie, zabezpieczyć najbardziej newralgiczne miejsca w aucie. Miejsca narażone na częste uszkodzenia, zarysowania. Jest to pakiet który gwarantuje brak zużycia lakieru przy częstym użytkowaniu.

BASIC zawiera zabezpieczenie:

 • Przednich lamp
 • Słupków Black Piano
 • Wnęk klamek
 • Progu bagażnika
 • Lusterek bocznych

Zakres cenowy: 800 zł – 1.500 zł

*Podane ceny są cenami netto.

Full front

Czyli najczęściej wybierana opcja bez użytkowników aut. Idealnie pasuje do wozów szybkich, aut podróżujących w dalekie podróże. Zabezpieczenie to pozwala na spokojnie przemierzanie kilometrów, bez, odprysków uszkodzeń, zadrapań w przedniej części auta.

Pakiet Full Front zawiera zabezpieczenie:

 • Przedni zderzak
 • Przednie lampy
 • Maskę
 • Atrapę grill*
 • Słupki A*
 • Lusterka boczne
 • Przednie błotniki*

* Dostępność pozycji wyznacza producent folii.

Zakres cenowy: 4.000 zł – 6.000 zł

*Podane ceny są cenami netto.

Full body

Pakiet Full Body czyli kompleksowe zabezpieczenie auta foliami ochronnymi PPF. Bezbarwne folie w tym przypadku ochronią całe auto przed okres 15lat. Jest to najlepsze zabezpieczenie na rynku i nie ma lepszego. Najbardziej stosowna oferta w naszej firmie względem jakości. Każdy z elementów znajdujących się na aucie zostaje zabezpieczony w 100% dodatkowo o ponad 100 mikronów!

Zakres cenowy: 12.000 zł – 20.000 zł

*Podane ceny są cenami netto.

Zmiana koloru auta

Jeśli znudził Ci się wygląd Twojego auta, mamy propozycję jego zmiany. Bez brudzenia, bez zbędnego rozbierania elementów karoserii. Wszystko to dzięki wszechstronnym paletom kolorów dostępnych w naszej ofercie. Zmiana koloru auta pozwala na odświeżenie samochodu w diametralny sposób ale także, zabezpieczenie go przed czynnikami zewnętrznymi. Czas wykonania tej usługi trwa od 3 do 7 dni.

Wycena indywidualna.

Dechroming

Zmiana koloru, elementów „małych” na samochodzie. Mowa tu o znaczkach, logo, listwach ozdobnych auta. Podkreśla to ich wygląd i potrafi stosownie zabezpieczyć powierzchnię przed blaknięciem lub płowieniem. Zabieg ten trwa od 4 do 15h w zależności od zakresu pracy.

Wycena indywidualna.

Zapewnia niewidzialną ochronę

Co więcej, ta niewidzialna ochrona jest praktycznie niewidoczna

Posiada właściwości samoregeneracyjne

Folie ochronne do lakieru mają właściwości samonaprawiające. Folia chroni lakier pojazdu i leczy uszkodzenia na poziomie powierzchni. Zapobiega zniszczeniu dzięki odpornej na zarysowania powłoce uretanowej. Samonaprawiająca się ochrona lakieru w kontakcie z ciepłem powraca do swojego pierwotnego kształtu, jeśli umyjesz ciepłą wodą lub zostawisz samochód na słońcu.

Chroni przed blaknięciem lakieru

Dzięki swoim unikalnym właściwościom chemicznym PPF blokuje szkodliwe promienie UV, zapobiegając w ten sposób blaknięciu. Folie ochronne na samochód chronią lakier przed wgnieceniami, zadrapaniami lub odpryskami. Chociaż są to problemy kosmetyczne, mogą prowadzić do poważnych problemów.

Utrzymuje wartość odsprzedaży samochodu

Czynniki określające wartość samochodu to jakość i przebieg. Na szczęście utrzymywanie samochodu w doskonałym stanie pomaga w utrzymaniu wysokiej wartości odsprzedaży. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu jest dodanie ochrony lakieru samochodowego. Większość kupujących poszukuje nieskazitelnych pojazdów, a lakier jest kluczowym elementem pierwszego wrażenia.

Zapobiega reakcjom chemicznym

Piasek i sól są używane na drogach w celu stopienia lodu i śniegu. Niestety chemikalia są ścierne dla lakieru i innych części samochodu. Z biegiem czasu powstają też odpryski, które umożliwiają gromadzenie się rdzy. PPF pomaga chronić samochód przed takimi środkami chemicznymi. Poza tym zapobiega uszkodzeniom przez kwaśne odchody ptaków lub kwaśne deszcze.

Zmniejsza potrzebę tak częstego mycia

Folia ochronna odpycha kurz i brud, które zbierasz podczas jazdy. Jeśli brud przylgnie do folii, możesz go łatwo spłukać i samochód nie będzie wymagał całkowitego mycia, co skraca czas konserwacji samochodu i oszczędza Twoje pieniądze.

Gwarancja

Używamy tylko folii najwyższej jakości. Masz gwarancję, że będą one odporne na łuszczenie i odbarwienia, aby zachować i zwiększyć wartość Twojego pojazdu. Ponadto łatwo można usunąć folie ochronne w celu wymiany. Nałożona folia nie uszkadza lakieru bazowego, a jej usunięcie nie zaszkodzi lakierowi Twojego samochodu. Oczywiście nie tracisz też gwarancji producenta samochodu.
Folia ochronna na lakier to trwałe i kompleksowe rozwiązanie, dzięki któremu Twój samochód będzie wyglądał jak nowy bardzo długo!

Zapraszamy do kontaktu w celu umówienia wizyty!

Jesteśmy do Państwa dyspozycji – chętnie doradzimy, odpowiemy na pytania i wątpliwości, a także znajdziemy dogodny termin na wizytę pojazdu w Ceramik Technik.

Folie ochronne PPF

Utrzymanie lakieru w nieskazitelnym stanie może być trudne. W naszym klimacie – a więc w zmiennych warunkach atmosferycznych, karoserie samochodowe są bardzo narażone na działanie czynników zewnętrznych. Słońce, kwaśne deszcze, sól drogowa czy grad. Gdy auto nie jest garażowane jego lakier jest o wiele bardziej narażony na uszkodzenia, które wpływają bezpośrednio na wartość samochodu. Nawet, gdy trzymasz samochód w garażu – to przecież go używasz, gdy świeci słońce lub zacznie się gradobicie.

Drobne ryski, hologramy, małe wykruszenia, wyblaknięcia – to wszystko obniża wartość Twojego samochodu. Różne skazy wyglądają również nieestetycznie, a samochód traci swój wygląd „jak prosto z salonu”. To trudne dla każdego miłośnika motoryzacji i właściciela pojazdu. Przecież dobrze wyglądający lakier to wizytówka samochodu!

Mikrouszkodzenia mogą powstać nawet na myjni samochodowej – gdy do czyszczenia użyte są nieodpowiednie kosmetyki lub, gdy mycie wstępne nie usunie wszystkich drobinek piasku czy kurzu. Wystarczy, że szczotka zostanie przeciągnięta po drobinkach – mikrouszkodzenia gotowe!

Folie PPF zostały stworzone z materiału, który ma za zadanie chronić karoserię samochodu przed uszkodzeniami. Jeszcze niedawno w internecie pojawiały się setki filmów z naklejania kolorowej folii, która dodaje zmatowienia czy zmienia kolor auta.

Do ochrony natomiast wykorzystuje się tę przezroczystą, która jest bardzo odporna na uszkodzenia, które mogłyby być spowodowane temperaturą, solą drogową, drobinkami piasku czy kurzu. Aby nie dopuścić do uszkodzeń – w pierwszych dniach od zakupu samochodu udaj się do salonu car detailingowego na założenie folii ochronnej.

Dzięki temu Twoje auto będzie chronione nawet przez 10 lat!

To zależy – stare samochody, jednocześnie będące zabytkiem z oryginalnym lakierem – zdecydowanie okleić! Przecież w muzeach motoryzacji znajdują się samochody, których lakier jest piękny, zadbany i nieskazitelny, a przecież na pewno były używane i to nawet przez kilkadziesiąt lat! W prawdzie nie były one zabezpieczone w latach swojej świetności, jednak zostały doprowadzone do pięknego stanu przez specjalistów i są zabezpieczone!

Nie wszystkie stare samochody warto jednak oklejać. Pojazdów, których wartość rynkowa jest niska, nie ma sensu zabezpieczać. Dlaczego? Otóż cena samego oklejenia może okazać się wyższa niż wartość samego auta.

Nic nie stoi na przeszkodzie. Możesz zdecydować się na zabezpieczenie tylko maskę, która jest bardzo narażona na matowienie, hologramy czy rysy. Możesz wybrać na przykład reflektory lub same klamki. Warto jednak pamiętać, że nawet niewielka powierzchnia na którą zostanie naklejona folia, musi zostać odpowiednio przygotowana przez profesjonalistów!

Wśród zalet folii zabezpieczającej koniecznie trzeba wskazać jej trwałość. Przez 10 lat może służyć i świetnie chronić samochód. Posiada zdolności do samoregeneracji, co oznacza, że wszystko powstałe rysy schodzą się pod wpływem ciepła.

Folia PPF chroni przed dodatkową utratą wartości samochodu, która mogłaby być spowodowana rysami, hologramami czy wyblaknięciami.

Pozwala także na zachowanie pięknego wyglądu nowego samochodu, nawet gdy ten jest już kilkuletni.

Do głównych minusów tego rodzaju zabezpieczenia należy cena. Oklejenie całego samochodu folią jest stosunkowo kosztowne, jednak wciąż warte swojej ceny.

Folia PPF chroni przed uszkodzeniami związanymi z warunkami atmosferycznymi czy mechanicznym powstaniem drobnych rys. Niestety podczas wypadku lub silnych uderzeń – nie sprawdzi się. Folia nie zmieni auta w czołg – i choć dziś wciąż poszukiwane jest kolejne rozwiązanie na zmniejszenie śmiertelności podczas wypadków – folia nim nie jest.

Zakładanie folii PPF powinno być wykonane w profesjonalnym salonie detailingowym. Czasami może się okazać, że trzeba do niego dojechać lub się umówić, jednak nawet to nie powinno stać na przeszkodzie, bo korzyści, które z naklejenia tego zabezpieczenia, znacznie przewyższają te niedogodności!

Chcesz utrzymać auto w perfekcyjnym stanie? Skontaktuj się z nami!